FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Kakva Je Bila Utakmica Švicarska - Ekvador

15. juna timovi kvarteta E. ušli su u borbu na Svjetskom prvenstvu. U prvoj utakmici grupe u glavnom gradu Brazila na stadionu koji nosi ime velikog napadača Garrinchija, odigrala se utakmica između reprezentacije Švicarske i Ekvador.

gruppa_mundiala

Prije početka sastanka, Evropljani su smatrani favoritima sa stanovišta da je njihov sastav izgledao moćnije. Švajcarci imaju nekoliko priznatih lidera koji igraju za najbolje klubove u Italiji i druge timove u Evropi. No, Ekvadorci su uključivali i legionare iz Evrope. Meč je ispao vrlo tvrdoglav.

Prvo poluvrijeme zapamćeno je po izjednačenoj igri, ali rezultat su otvorili Ekvadorci. Nakon dodavanja s lijevog boka, centaršut je ušao u šesnaesterac Švicarske, koji je završio golom. U 22. minuti Antonio Valencia je glavom poslao loptu u mrežu. Prvo poluvrijeme sastanka završilo je s minimalnom prednošću Južnoamerikanaca.

Treba imati na umu da su obje ekipe pokušale pronaći sreću na neprijateljskim vratima dugim udarcima. Nekoliko puta su švajcarski igrači opasno pucali izvan kaznenog prostora.

Drugo poluvrijeme započelo je živahno. Na 47 minuta nakon kornera, Švicarska izjednačuje rezultat. Mahmedi šalje loptu u gol Ekvadorca, čineći rezultat jednakim.

Od sredine drugog poluvremena dojam je bio da su Švicarci fizički jači. U 70. minuti Europljani su čak i postigli pogodak. Međutim, sudija je otkazao gol zbog ofsajd pozicije.

Kraj meča pokazao se fascinantnim. Svaka momčad pokušala je ugrabiti pobjedu u posljednjim minutama. Ekvadorci su u svom posljednjem napadu mogli postići loptu, ali nisu iskoristili trenutak, što je dovelo do kontranapada Švicaraca. 20 sekundi pre kraja meča Švajcarac Seferović zabio je loptu u gol Ekvadora. Europljani pobjeđuju 2 - 1, ugrabivši tri boda u posljednjim sekundama sastanka.

Dok Svjetsko prvenstvo publici predstavlja beskompromisne utakmice. Sastanak koji se razmatra nije izuzetak.