FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Kakva Je Bila Utakmica Kolumbija - Obala Bjelokosti

19. juna na stadionu u čast velikog brazilskog napadača Garrinchija odigrala se utakmica drugog kola C grupe na FIFA-inom svjetskom kupu. Reprezentacije Kolumbije i Obala Bjelokosti sastale su se u glavnom gradu Brazila. Obje ekipe izborile su pobjede u prvim mečevima, pa je njihov lični obračun bio vrlo intrigantan i važan sa stanovišta konačne raspodjele mjesta u skupini C.

FIFA-in svjetski kup 2014.: kakva je bila utakmica Kolumbija - Obala Bjelokosti

Utakmica između reprezentacije Kolumbije i Obala Bjelokosti započela je mirno i odmjereno. Važnost i značaj utakmice osjetili su se u akcijama obje reprezentacije. Zbog toga se u prvom poluvremenu timovi nisu otkrili, a na terenu je, u osnovi, vladala borba. Prava bitka za loptu odvijala se u svim dijelovima terena, kreativnim igračima obje momčadi bilo je vrlo teško stvoriti šanse za golove. Međutim, Kolumbijci su imali jedan vrlo opasan napad. No, kolumbijski igrač iz najpovoljnije pozicije nije mogao doći na gol. Afrikanci su pokušali napadati s okom na svoj gol. Gledaoci su vidjeli nekoliko dalekometnih udara koje su izveli Ivorianci.

Cijelo prvo poluvrijeme osjećalo je odgovornost za rezultat, što je vršilo pritisak na igrače. Možda je zato prva polovina sastanka završila neriješenim golom.

U drugom poluvremenu igra je postala mnogo zabavnija. Prvo je Afričane spasila stativa nakon jednog od napada Kolumbije. Ovo je bio prvi poziv za uzbunu Slonovača.

U 64. minuti odigrala se prva lopta. Južnoamerikanci su izveli korner s lijevog boka. James Rodriguez odgovorio je na nadstrešnicu u kazneni prostor, koji je poslao glavom i poslao prvu loptu u gol Afrikanaca. Kolumbijska reprezentacija vodila je 1 - 0. Nakon postignutog gola, publika je vidjela već tradicionalne zanimljive plesove Južnoamerikanaca u čast postignutog gola.

U 70. minuti Kolumbija je došla do vrlo brzog kontranapada, koji je završio još jednim pogotkom Slonovače. Juan Quintero je otišao na randevu s afričkim golmanom i mirno poslao loptu pored golmana u gol. Rezultatom 2 - 0, mnogi su gledatelji imali osjećaj da će Kolumbija mirno dovesti utakmicu do pobjede. Međutim, nije tako išlo.

Intrige na sastanku oživio je Gervinho, koji je u 73. minuti sjajno solo prošao s boka, okrunjen udarcem u bliži ugao. Obala Slonovača vratila je jedan gol, pogodivši za 2 - 1 u korist Južnoamerikanaca.

Afrikanci su posljednje minute proveli u napadima, ali nisu uspjeli postići drugi gol. Kolumbijska reprezentacija pokušala je oštro kontrirati, pa čak i skoro postigla treći gol. Udarac igrača Južne Amerike sa centra terena odbio je golman. Lukavi Kolumbijac pokušao je baciti golmana, ali prilično malo nije bilo dovoljno.

Konačni rezultat 2 - 1 označava pobjedu Kolumbije i odvodi Južnoamerikance na jasno prvo mjesto u grupi C nakon dva kola.