Copa America 2016: Pregled Sastanka Ekvador-Peru

Sučeljavanje reprezentacija Ekvadora i Perua u drugom kolu grupne faze Kvarteta B trebalo je biti presudno za obje ekipe. Upravo su se ove ekipe, prema predviđanjima stručnjaka, morale boriti za drugo mjesto u grupi u kojoj igra Brazil.

Copa America 2016: pregled sastanka Ekvador-Peru

Utakmica između reprezentacija Perua i Ekvadora pokazala se uzbudljivom i intenzivnom. Uprkos činjenici da su Ekvadorci imali statističku prednost, sastanak je održan kao sukob između potpuno ravnopravnih timova. Ekvadorski nogometaši dvostruko su vjerovatnije pogodili protivnički gol (18 naspram 9), dok je tek svaki treći udarac svake ekipe stigao do gol linije. U posjedu lopte prednost su imali Ekvadorci (56% do 44%). Međutim, ishod meča određuju brojevi na semaforu, a ne statistika.

Već u 5. minuti susreta rezultat su otvorili Peruanci. Christian Cueva nije ostavio šanse golmanu Ekvadora Aleksandru Dominguezu. U 13. minuti Edison Flores mogao je udvostručiti vodstvo reprezentacije Perua. Nakon primljenog dva gola, činilo se da ekvadorska reprezentacija ima male šanse postići barem neke bodove na utakmici, ali nogomet je često nepredvidljiv.

Ekvadorski nogometaši u drugoj polovici prvog poluvremena počeli su aktivnije djelovati, što je rezultiralo golom Ennera Valencije šest minuta prije kraja prvog poluvremena sastanka. Primivši dodavanje u kaznenom prostoru, Ekvadorac je precizno pucao pored golmana reprezentacije Perua, ne ostavljajući posljednje šanse. Timovi su na odmor otišli s prednošću Peruanaca u jednom golu.

Druga polovina sastanka započela je s blagom prednošću Ekvadoraca. To je bilo zbog rezultata na semaforu. Inicijativa napadačkih igrača nagrađena je već u 48. minuti. Miller Bolaños uspoređuje brojeve na semaforu - 2: 2.

Ostatak utakmice ekipe nisu mogle postići gol drugog, iako su za to imale dobre šanse. Konačni rezultat utakmice 2: 2 izgleda fer. Peruanci su dobro započeli sastanak, a ekvadorski igrači mogli su pokazati svoj karakter i preokrenuti tok sukoba.

Prema rezultatima sastanka, igrači Perua osvajaju četiri boda nakon dva kola, Ekvadorci imaju dva boda. Međutim, šanse potonjeg za plasman u grupu izgledaju poželjnije, jer će u finalnoj utakmici Grupe B rivali Ekvadoru biti reprezentacija Haitija, a Peruanci će igrati s Brazilom.