Copa America 2016: Prikaz Utakmice Brazil - Ekvador

Brazilska nogometna reprezentacija na svim velikim turnirima s pravom se smatra jednim od favorita u svakoj utakmici. Tako je bilo i prije prvog susreta peterostrukih svjetskih prvaka na Copa America 2016. Rivali Brazilcima bili su nogometaši iz Ekvadora.

Copa America 2016: prikaz utakmice Brazil - Ekvador

Konačni rezultat utakmice pokazao se nepredvidljivim za većinu ljubitelja fudbala. Uprkos favoriziranju Brazilaca, od prvih minuta sastanka, fudbaleri Ekvadora uspjeli su suprotstaviti Pentacampsu pristojan fudbal. Čitavo prvo poluvrijeme odigrano je u ravnopravnoj borbi. Timovi su pokušavali odgovoriti napadom u napad, iako igrači nisu stvarali opasne i stvarno bodove na golu rivala.

U prvih četrdeset pet minuta Brazilci su uputili samo četiri udarca u gol, od kojih je samo jedan pogodio metu. Pogodio je Filipe Coutinier u šestoj minuti. U prvom dijelu susreta Ekvadorci su uzvratili sa samo dva udarca, dok je brazilski golman ušao u igru tek nakon što je Ener Valencia pogodio iz slobodnog udarca u 37. minuti. Prvo poluvrijeme završilo se neriješeno bez golova.

Drugo poluvrijeme sastanka obilježila je vrlo kontroverzna odluka bočnog sudije, koja je utjecala na konačni rezultat utakmice. U 66. minuti fudbaleri Ekvadora izveli su primjeran napad, nakon čega je Montero pucao s lijevog boka u kazneni prostor. Lopta je kliznula preko ruku brazilskog golmana i zakotrljala se u gol. Znatiželja epizode nije utjecala na iskrenu radost Ekvadoraca, ali je cilj otkazan. Sudeći po ponavljanjima epizode, bočni sudija je pogrešno utvrdio da je lopta u trenutku centaršuta Montera bila iza gol linije. Rezultat je ostao nepromijenjen - 0: 0.

Do posljednjeg zvižduka brojevi na semaforu se nisu mijenjali, iako brazilski napadač Lucas u 84. minuti nije mogao realizirati golgetersku šansu. Napadač nije uspio glavom poslati loptu u prazan kut gola.

Prema rezultatima sastanka, timovi su postigli jedan bod, ali nakon meča trenerski stožer i fudbaleri Ekvadora žalili su se da je timu oduzet gol. Istovremeno, optužbe protiv arbitara u interpretaciji epizode u 66. minuti nisu neosnovane.