Copa America 2016: Prikaz Utakmice Brazil - Peru

Brazilska reprezentacija mogla bi riješiti problem izlaska u plej-of Američkog kupa 2016. u meču posljednjeg kola Grupe B. Protivnici favorita bili su nogometaši Perua.

Slika
Slika

Ovisno o rezultatu utakmice Brazil - Peru, peterostruki svjetski prvaci mogli su ili zauzeti prvo mjesto u kvartetu B ili čak ostati bez šanse da se takmiče za američki kup. Trebali su dobiti utakmicu kako bi osigurali vodstvo u grupi.

Želja Brazilaca za pobjedom počela se osjećati već od prvih minuta. Ekipa je oštro napala kapiju Peruanaca, igrači su zadali puno udaraca sa srednje i velike udaljenosti. Philippe Luis, Gabriel, Willian opasno su gurnuli na gol reprezentacije Perua, ali je golman spasio svoju reprezentaciju. Nakon njegovih impresivnih obrana, šefovi evropskih klubova očito su primijetili golmana Peruanca Galesea.

Reprezentaciju Perua u prvom poluvremenu ni po čemu nije pamtila. Možda je glavna epizoda prvog poluvremena bila sudijska greška, koji u posljednjim minutama poluvremena nije dosudio penal na gol Brazilaca. Sudija sastanka i u drugom poluvremenu produktivno je nadgledao, ali nakon prvih četrdeset pet minuta semafor je izgarao nule.

Peruanski igrači malo su aktivnije započeli drugo poluvrijeme susreta. U 49. minuti Christian Cueva mogao je implementirati standard u blizini brazilskog šesnaesterca, ali je golman Alison parirao loptu u bliži kut.

Epizoda u 75. minuti šokirala je cijeli Brazil. Raul Ruidiaz je rukom dodavanjem Andyja Paula postigao loptu u gol Brazilaca. Međutim, nijedan sudija utakmice nije primijetio očiglednu igru ruku, a glavni sudija je samouvjereno pokazao na centar. Reprezentacija Perua povela je 1: 0.

Do kraja sastanka Brazilci su pokušavali da se nadoknade, ali željeni rezultat nije postignut. Brazilska reprezentacija izgubila je 0: 1. Uprkos statističkoj prednosti u posjedu i napadu (Peruanci su pogodili samo dva metka u metu), brazilska reprezentacija nije uspjela pobijediti beskompromisne Peruance. Rezultat ovog poraza bilo je treće mjesto u grupi B. Peruanci su sa sedam bodova postali prvi u imenovanoj četvorci.

Nastup brazilske reprezentacije na Copa America 2016 sa svih pozicija može se smatrati neuspjehom. Pogrešno postignuti gol peruanske reprezentacije protiv njih nije utjecao na izblijedjelu igru "žutih" na turniru. Čak su i na utakmici s Ekvadorom postojali brojni problemi s organizacijom igre. Kao rezultat toga, Brazil sramotno odlazi kući.