Copa America 2016: Prikaz Utakmice Brazil - Haiti

Brazilska reprezentacija na Copa America 2016 započela je turnir neriješenim rezultatom. U drugom kolu, peterostrukim svjetskim prvacima suprotstavila se reprezentacija Haitija.

Copa America 2016: prikaz utakmice Brazil - Haiti

Prije početka meča, malo je ljudi moglo zamisliti da će naslovljena južnoamerička momčad imati bilo kakvih problema s jasnim autsajderom turnira reprezentacije Haitija. Na fudbalskom terenu nije bilo senzacije. Brazilci su imali potpunu prednost u svim aspektima igre. Tokom utakmice žuto-plavi su uputili 20 udaraca prema golu, od čega 13 u gol. Haićani su mogli odgovoriti s devet udaraca (četiri su postigla cilj). Prednost u posjedu do kraja sastanka bila je 65% do 35% u korist Južnoamerikanaca.

Brazilci su, kako se očekivalo, započeli aktivno. U 14. minuti Filipe Coutinho otvorio je rezultat udarcem s linije slobodnih udaraca. Udvostručio je i prednost Brazilaca u 29. minuti nakon asistencije Jonasa. Nakon još šest minuta, Brazilci su rezultat doveli do poražavajućeg. Bek Barcelone i brazilske reprezentacije Dani Alves visio je u kaznenom prostoru, a Renato Augusto je loptu zabio pod prečku. Prvo poluvrijeme završilo je pobjedom Brazila sa 3: 0.

Druga polovina sastanka postala je produktivnija. U 59. minuti Gabrielle i osam minuta kasnije Lucas su rezultat doveli do nepristojnih - 5: 0 u korist Brazilaca. Nakon što su primili peti gol, Haićani su mogli ispisati gol favorita. James Markelin u 70. minuti pogodio je vrata Alissona.

Na kraju meča Brazilci su još dva puta uspjeli uznemiriti Haićane. U 86. minuti Renato Augusto postigao je dvojku, a već u nadoknadi vremena prvi hat-trick na turniru organizirao je Filipe Coutinho.

Konačni rezultat na meču 7: 1 u korist Brazila omogućava žuto-plavim da nakon dva meča postignu četiri poena. Ekipa Haitija ostaje s nulom u bodovnoj liniji i pada na posljednje mjesto u grupi B.