Copa America 2016: Recenzija Utakmice Kostarika - Paragvaj

Druga utakmica na turniru Copa America Centenario 2016. odigrala se u američkom gradu Ontariju. Reprezentacije Kostarike i Paragvaja ušle su na teren stadiona.

Copa America 2016: recenzija utakmice Kostarika - Paragvaj

Kostarikanci su na svjetskom prvenstvu održanom u Brazilu postigli izvanredan rezultat za sebe (stigli do četvrtfinalne faze). Turnir koji je započeo mogao bi ponovo donijeti senzaciju u lice ove reprezentacije. Međutim, prvo poluvrijeme meča Kostarika - Paragvaj nisu se mogli sjetiti navijači obje ekipe zbog bilo kakvih bodovnih postignuća.

Obje reprezentacije započele su sastanak dobrim pokretom, ali vrućina od trideset i četiri stepena nije omogućila timovima da održe dobar tempo u drugoj polovini poluvremena. Prvih četrdeset pet minuta timovi nisu imali prave šanse za gol. Publika se mogla sjetiti samo prisilne pauze izazvane vrućinom nakon pola sata meča (sportisti su smjeli piti barem za minimalno uspostavljanje ravnoteže vode i soli). Prvo poluvrijeme susreta završilo je sumorno nerešeno bez golova.

Drugo poluvrijeme sastanka nije promijenilo situaciju na terenu. Igrači nisu imali očite prilike za postizanje pogotka da bi pogodili gol jedni drugima. Prisustvo standarda na vratima drugih ljudi takođe nije donijelo željeni rezultat. Među napadima na udarce Paragvajaca može se primijetiti samo trenutak u 71. minuti, kada se nakon kornera i udarca iz kaznenog prostora lopta nakon odbijene lopte odbila u korner gola. Međutim, golman Kostarike se izborio sa situacijom.

Posljednjih pet minuta zapamtio je dalekometni udarac igrača Kostarike na gol Južnoamerikanaca, ali ni u tom trenutku lopta nije prešla njegovanu liniju.

Timovi su se neutralisali. Tokom cijelog meča, dok su igrali u odbrani, koncentracija igrača nije bila izgubljena, što je bio rezultat neriješenog gola. Golove na terenu zamijenili su borilačke vještine, što je na samom kraju utakmice dovelo do crvenog kartona. U posljednjoj nadoknađenoj minuti isključen je Kostarikanac Kendal Vaston.

Nakon neriješenog rezultata, Paragvaj i Kostarika osvojili su po jedan bod nakon prvog kola grupe A.