Copa America 2016: Recenzija Utakmice Urugvaj - Venezuela

10. juna, Philadelphia je bila domaćin utakmice drugog kola grupne faze u Quartet C. Gledatelji su bili svjedoci meča između reprezentacija Urugvaja i Venecuele.

Copa America 2016: recenzija utakmice Urugvaj - Venezuela

Urugvajci, koji se s pravom smatraju jednim od favorita američkog prvenstva 2016., imali su nerazumljiv prvi meč u Quartet C. Nakon poraza od meksičke reprezentacije, Urugvaj je doveo u pitanje izlazak iz skupine u fazu doigravanja. To je iziskivalo pobjedu dvostrukih svjetskih prvaka u meču drugog kola.

Utakmica Urugvaj - Venecuela započela je s blagom prednošću favorita, ali nije bilo očiglednih bodovnih situacija na golu Venecuele. Šansu Edinsona Cavanija možemo istaknuti tek u 15. minuti. Napadač PSG-a imao je priliku da puca na gol sa centra kaznenog prostora, ali je promašio loptu. U prvom poluvremenu napadi Urugvajaca nisu imali završetka. Uprkos posjedu lopte, Celesteina reprezentacija izgledala je vrlo kaotično u prvoj liniji.

Reprezentacija Venecuele nudila je urugvajske kontre, a u 36. minuti čak i povele u meču. Solomon Rondon se istakao. Bivši igrač Zenita iz Sankt Peterburga završio je loptu u mrežu Urugvaja nakon što je golman Musler umalo ispalio projektil iza ušiju iz bočnog udarca sa četrdeset metara. Fernando je prebacio loptu na prečku, ali po završetku lopte nije mogao ničim pomoći svojoj ekipi. Venecuela je povela 1: 0.

Reprezentacija Urugvaja aktivnije je započela drugo poluvrijeme. U 54. minuti napadač Suanija imao je priliku poravnati rezultat. Nakon što je izveo korner, napadač je imao priliku da pogodi gol iz ugla golmana, ali udarac je pao iznad poravnanja.

Reprezentacija Venecuele cijelo je drugo poluvrijeme igrala u kontranapadima, od kojih su neki postizali golove. U 68. minuti Peneranda je krenuo jedan na jedan s Muslerom. Urugvajski golman napustio je svoj tim u igri, odražavajući štrajk napadača.

U nadoknadi vremena, Edinson Cavani je propustio dvije zapanjujuće šanse za izjednačenje. Prvo je napadač bez otpora pogodio pored ugla gola iz područja kaznenog udarca, a onda iz blizine nije mogao probiti loptu u gol.

U posljednjoj zaustavnoj minuti, golman Urugvajaca Muslera ušao je u protivnički šesnaesterac za korner. Publika nije vidjela naglašeni udarac igrača Celeste, a Venecuelanci su pobjegli u praznu mrežu, ali nakon udarca lopta se nikad nije zakotrljala u gol.

Završni zvižduk utakmice zabilježio je pobjedu reprezentacije Venecuele rezultatom 1: 0. Ovaj rezultat doveo je pobjednike u fazu doigravanja, a urugvajski tim izgubio je sve šanse za nastavak borbe za prestižni trofej.