FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Kako Je Održan Sastanak Ivoire-Japan

14. juna završeno je prvo kolo C kvarteta na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Nakon Kolumbijaca, u borbu su ušli Iuvarci i Japanci. Drugi meč prvog kola odigrao se u Recifeu u Areni Pernambuco, kapaciteta oko 46.000 gledalaca.

mundial_
mundial_

Utakmica je obje ekipe započela lijeno. Afrikanci su pokušali kontrolirati loptu, ali dojam je bio da Ivorijanci neće posebno ugroziti gol Azijaca. Ležerno kotrljanje lopte trajalo je do 16 minuta, kada je bivši igrač moskovske "vojske" Honda lijevom nogom poslao loptu u vrata Afrikanaca. Cijeli Japan je bio u likovanju jer je njihova reprezentacija preuzela vodstvo. Mora se priznati da se ispostavilo da je udarac bio ne samo efikasan, već i efikasan. Izvan kaznenog prostora, Honda je čudovišnom snagom udario u vrata u bliži ugao, tako da se ivorski golman nije ni pomaknuo, jer je bio beskoristan.

Prvo poluvrijeme završeno je uz minimalnu prednost japanske reprezentacije. Nije bilo potrebe razgovarati o izuzetno opasnim trenucima.

Druga polovina sastanka nije mogla ugoditi Azijatima. Utakmica je bila jednako odmjerena i nesmetana. Međutim, došlo je do dvominutnog neuspjeha u odbrani japanske reprezentacije, što je dovelo do dva pogotka Obala Slonovače.

Prvo je u 64. minuti Boni, nakon dodavanja s desnog boka napada, glavom poslao loptu u gol Japanca. Dvije minute kasnije, u sličnoj situaciji, napadač talijanske "Rome" i reprezentacije Obale Bjelokosti Gervinho izvlači drugi gol. Napadač glavom šalje loptu u bliži kut gola.

Završni zvižduk sudije sastanka svjedočio je namjernoj pobjedi Afrikanaca rezultatom 2 - 1. Ivorianci skupljaju tri boda i sustižu briljantne Kolumbijce.