FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Kako Se Igrala Japan - Grčka

Grad Natal bio je 19. juna domaćin sljedeće utakmice Svjetskog kupa u grupi C. U okviru drugog kola sastale su se ekipe Japana i Grčke. Obje momčadi izgubile su u debiju na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, pa je utakmica drugog kola bila vrlo važna za svaku momčad.

FIFA-in svjetski kup 2014.: kako se igrala Japan - Grčka

Utakmica je počela mirno. Ni Japanci ni Grci nisu planirali da odmah potisnu protivnika. Gledatelj je imao takav dojam već nakon prvih minuta meča. Ako je postojao trenerski cilj za brzu loptu, tada ga obje ekipe očito nisu uspjele ispuniti. U odnosu na druge mečeve dana, ova igra je bila dosadna. Bilo je malo opasnih trenutaka.

Junak prvog poluvremena bio je sudija, koji je na kraju 45 minuta za dva žuta kartona uklonio kapitena grčke reprezentacije Katsouranisa. Od opasnih trenutaka možete se sjetiti Hondinog slobodnog udarca, ali grčki vratar bio je na mjestu i odrazio je loptu koju su poslali Japanci.

Timovi su na odmor otišli sa nula bodova, što nije moglo ugoditi nijednom timu.

U drugom poluvremenu Japanci su imali prednost u opasnim trenucima. Međutim, može se izdvojiti udarac glavom Hekasa u 60. minuti nakon udarca iz ugla. Japanski golman spašava tim. Tada su Azijati stvorili akutne situacije. Tako je u 68. minuti Okubo uspio da ne uđe u praznu mrežu sa par metara nakon dobrog dodavanja. Bio je to najbolji trenutak u cijeloj utakmici. Monstruozna greška, a nule ostaju na semaforu. Nešto kasnije, u 71. minuti, Japanci ponovo propuštaju priliku za gol. Uchida je promašio metu sa nekoliko metara.

Konačni rezultat utakmice bio je 0 - 0. Ovaj rezultat nije odgovarao nijednom timu. Grci i Japanci osvajaju po jedan bod i imaju samo minimalne šanse za plasman u grupu.