Copa America 2016: Prikaz Igre Čile - Bolivija

Nakon neuspješnog starta na Copa Americi (poraz od Argentine), Čileanci su u drugom kolu grupne faze morali osvojiti bodove. Rivali reprezentaciji Čilea u drugoj utakmici bili su nogometaši Bolivije.

Copa America 2016: prikaz igre Čile - Bolivija

Obje reprezentacije izgubile su prve utakmice na turniru istim rezultatom 1: 2. Čileanci nisu mogli odoljeti argentinskoj reprezentaciji, a Bolivijci su na mnogo načina senzacionalno izgubili od ekipe Paname. Prije svojih drugih utakmica, obje ekipe postavile su sebi zadatak da pobjede kako bi sačuvale šanse za izlazak iz skupine D.

Utakmica je započela prednošću čileanske reprezentacije, međutim u prvih pola sata igre nije došla do ozbiljnijih bodovnih prilika. Samo u posljednjih petnaestak minuta Čileanci su uspjeli stvoriti nekoliko akutnih situacija na vratima bolivijskog golmana. Pinilla i Sanchez su imali dobre šanse, ali pogocima poznatih igrača nedostajalo je preciznosti. Prvo poluvrijeme sastanka završilo je nulama na semaforu.

Manje od minute nakon početka drugog dijela susreta, čileanska reprezentacija otvorila je rezultat. Bolivijac Juan Carlos Anse izgubio je loptu u blizini kaznenog prostora, što nije propustio Mauricio Pinilla, koji je pružio asistenciju Arturu Vidalu. Čile je poveo sa 1-0 već u 46. minuti.

U 61. minuti bolivijska reprezentacija je uzvratila. Jasmani Campos postigao je najljepši gol. Bolivijac je snažnim udarcem iz slobodnog udarca ušao u samu mrežu gola. Claudio Bravo je bio nemoćan. Brojevi 1: 1 zasvijetlili su na semaforu.

Nakon što su primili loptu, Čileanci su dodali još više u napadnim akcijama. U 73. minuti Sanchez je uzvratio slobodnim udarcem, ali je bolivijski vratar parirao loptu, poslavši u sam korner. Arturo Vidal je također imao pogotke, ali igraču Bayerna nedostajalo je preciznosti, a ponekad i sreće.

Odlučujući segment utakmice dodan je 8 minuta glavnom vremenu. Čileanski nogometaši sve su opasnije gurali na protivnički gol, kada je konačno, u 8. minuti povrede, sudija pokazao na poen na golu bolivijske reprezentacije. Lopta je nakon ubacivanja u kazneni prostor pala u ruku Jasmine Campos i sudac je donio vrlo dvosmislenu odluku. U 10. zaustavnom minutu Arturo Vidal nije promašio - 2: 1 u korist Čilea.

Bolivijci su imali veliku priliku za povratak. U 12. minuti dodanom meču, Rodrigo Ramallo iz najpovoljnije pozicije nije mogao ući u korner gola Claudia Brava. Nakon njegovog udarca s područja jedanaest metara, lopta je prošla nekoliko centimetara od prečke.

Sastanak je završen rezultatom 2: 1 u korist čileanske reprezentacije. Ovaj meč bio je jedno od najintenzivnijih i najdramatičnijih obračuna na Copa Americi u grupnoj fazi.