Copa America 2016: Prikaz Igre Haiti - Peru

Utakmice grupne faze u grupi B Copa America 2016 započele su sukobom između reprezentacija Haitija i Perua. Sastanak ovih rivala održan je u Washingtonu na stadionu kapaciteta 75.000 gledalaca.

Copa America 2016: prikaz igre Haiti - Peru

Prije početka sastanka, igrači reprezentacije Perua smatrani su favoritima obračuna. Razlika između sportaša u klasi postala je očita već od prvih minuta - Peruanci su u potpunosti preuzeli inicijativu i često napadali vrata Haićana. Igrači reprezentacije Haitija tek sredinom prvog poluvremena uspjeli su pronaći snage za nekoliko smislenih napada, ali nisu postigli golove. Najopasniji trenutak prvog poluvremena na vratima Peruanaca bio je slobodni udarac koji je izveo Mechak Jerome. Lopta, lansirana iz zaokruživanja kaznenog prostora, preletjela je prečku. Nakon toga, Peruanci su ponovo počeli opasno napadati, ali lopta nikada nije prešla gol-liniju. U posljednjem minutu poluvremena Haićane je spasila stativa nakon udarca izvan kaznenog prostora Edisona Floresa.

Drugo poluvrijeme također je počelo napadima peruanske reprezentacije. Tokom cijele utakmice Južnoamerikanci su više puta pogađali protivnički gol, imali prednost u posjedu lopte. Kao rezultat toga, u 61. minuti Haitijci nisu uspjeli zadržati vrata netaknuta. Odlično dodavanje Edisona Floresa s lijevog boka zatvorio je Paolo Guerero. Cilj se pokazao vrlo učinkovitim: Guerero je na jesen glavom ubacio loptu u gol Haitijeve reprezentacije.

Do kraja meča rezultat na semaforu se nije mijenjao. Reprezentacija Haitija nije mogla adekvatno odgovoriti na primljeni gol. Vjerojatnije je da su Haićani mogli primiti drugi gol.

Konačni rezultat 1: 0 zabilježio je pobjedu reprezentacije Perua, koja osvaja tri boda nakon meča prvog kola na Copa America 2016.